بابلسر:

جاذبه های گردشگری بابلسر- شهر توریستی و زیبای بابلسر از شهرستان‌های استان مازندران است. این شهر از شمال به دریا خزر از شرق به جویبار از جنوب شرقی به قائمشهر از جنوب به بابل و از غرب به محمود آباد و از جنوب غرب به آمل محدود می باشد.

بابلسراسم قدیم این شهر ساحلی‘مشهد سر’ بوده است که در سال ۱۳۱۱ به بابلسر تغییر یافته است. رودخانه بابلرود از وسط این شهر می‌گذرد و این شهر را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم کرده است. بر روی این رود زیبا دو پل دیدنی وجود دارد که یکی از آن ها توسط متخصصین آلمانی و دیگری توسط متخصصین ایرانی ساخته شده است.

از نظر توپوگرافی همه بابلسر در بخش جلگه‌ای و در موقعیت ساحلی قرار دارد و با شیب ملایمی از سوی رشته کوههای البرز به سوی دریای خزر امتداد دارد. بلندای شهر هفت متر بالاتر از سطح دریای خزر و ۲۱ متر پایین‌تر از سطح دریاهای آزاد قرار دارد.

بابلسر در حاشیه بزرگترین دریاچه ی جهان و سواحل زیبای آن قرار دارد و به سبب دوری از كوه و نزدیكی به دریا با هوای بسیار معتدل، یكی از مهمترین مناطق گردشگری و مهمان پذیر كشور می باشد كه از سوی سازمان ایرانگردی و جهانگردی به عنوان یك قطب بزرگ گردشگری برگزیده شده است.

جاذبه های گردشگری بابلسر

ساختمان مرکزی دانشگاه مازندران، باغ وحش، منطقه ساحلی میرود، منطقه توریستی کرفون،  شهرک خزرشهر و پارک و اسکله قایقرانی از جاذبه های گردشگری بابلسر هستند.

جاذبه های گردشگری بابلسر